COSORI Dual Blaze teszt: alul-felül sütős prémium airfyer

Emlékszem, amikor megvettem az első saját airfryerem, sokat gondolkoztam rajta, hogy „elég-e” a felső sütés, vagy olyan készüléket válasszak, amiben megtalálható mindkét (alsó-felső) funkció – mint például a ma tesztelt COSORI Dual Blaze CAF-P681S-KEUR.

Nem ismertem a márkákat, de utánaolvasva nagyon sokan a COSORI-t ajánlották. Így a márkában már biztos voltam, de a típusban még nem.

Elmentem egy műszaki áruházba, ahol meg tudtam nézni kívülről-belülről a készülékeket. Sokat hezitáltam, de aztán egy COSORI Premiumra esett a választásom. Ezt el tudtam képzelni a konyhámban, nem túl robosztus, de elég jól pakolható.

Nagyon megszerettette velem az airfryerben való sütést, teljesen ki tudtam használni a forrólevegős-fritőzöm. De ez egy hagyományos, csak felülről melegítő airfryer.

Aztán jött egy lehetőség – és most ezt a cikket azért is írom -, hogy kipróbálhatok egy Cosori Dual Blaze forrólevegős fritőzt. 🙂 Ennek különlegessége, hogy alsó-felső sütést alkalmaz, tehát nem csak felül, de a kosár alatt is van benne egy fűtőszál.

Nagyon sok receptet szeretnék benne kipróbálni, amit majd Veletek is megosztok. De nézzük a Cosori Dual Blaze tesztjét! Elsőre néhány műszaki paramétert, majd részletesebb véleményt, illetve konkrét recept teszteket hagyományos és alul-felül sütős airfryerrel. A teszthez vásárolt airfryert saját pénzből vásároltuk.

COSORI Dual Blaze műszaki adatok

Cosori Dual Blaze banner
  • súly: 6,22 kg
  • méretek: 29,7 x 32,7 x 35,2 cm (hosszúság x szélesség x magasság)
  • belső kosárméret: 23,7 x 23,7 x 12,1 cm
  • előre beállított programok: 12 db
  • fűtőszál: alul-felül
  • hőmérséklet tartomány: 80-205 fok
  • mosogatógépben mosható a kosár és a tartozékok: igen
  • teljesítmény: 1700 Watt
  • űrtartalom/kapacitás: 6,4 liter
  • okos telefonról vezérelhető: igen
  • hány főre ajánlják: 3-5 fő
  • szín/színválaszték: sötétszürke
  • aszalás: nem
  • értékelés: 5/4,93
  • ár: 89 990 Ft (a teszt publikálásakor)

Kapacitás

A 6,4 literes űrtartalmú szögletes kosár nagyon jól pakolható, elégséges egy 3-4 fős családnak.

Méretek

A készülék 6,22 kg súlyú, 29,7*32,7*35,2 cm méretű (hosszúság, szélesség, magasság), tehát egy elég nagy forrólevegős-fritőz.

Ha nem nagy a konyhapultod, ez a készülék elég sok helyet foglal majd el. Nem beszélve arról, hogy hátul fújja ki a forró levegőt, ott is hagynod kell neki 40 cm-t legalább. Ha van helye a konyhádban, akkor nyugodtan válaszd ezt a készüléket, de vedd figyelembe a helyigényt a vásárlásnál.

Teljesítmény

A Cosori Dual Blaze 1700 W-os teljesítménnyel egy nagyon jó készüléknek mondható, mivel a hatékonysága jobb, mint egy átlagos airfryernek. A sütési sebessége is gyorsabb az átlagosnál a sütésgyorsító 360 ThermoIQTM technológiával.

Vezérlőtípus

A Dual Blaze-en egy nagy érintőképernyő kapott helyett. Itt már nincsenek forgó gombok. Sőt, ha letöltesz egy alkalmazást, akár okostelefonról is vezérelheted az airfryered. 12 különböző funkciót találsz a vezérlőpanelen.

cosori dual blaze teszt

A COSORI Dual Blaze technológiai előnyei

A speciális 360 ThermoIQTM technológiának, illetve az alsó és felső fűtőszálaknak köszönhetően a sütés gyorsabbá és kényelmesebbé válik.

Egyenletesebben fog sülni az étel, a két fűtőszállal rendelkező Dual Blaze-ben, mint ami egy fűtőszállal rendelkezik.

Az ételt nem szükséges forgatni vagy rázni a készülékben, ugyanis alulról is és felülről is közvetlenül süt a fritőz.

Nagyon jó opció, hogy a fűtőszálakat külön is lehet állítani. Be tudod állítani, hogy csak alulról fűtsön, vagy csak felülről, vagy akár egyszerre.

Airfryer tisztítása

COSORI Dual Blaze főzési és sütési tapasztalatok

Cosori Dual Blaze banner

Milyen ételeknél előnyös?

Ha nem csak fagyasztott ételeket szeretnél benne készíteni, (hasábburgonya, fagyasztott félkész termékek), akkor mindenképpen próbáld ki a Dual Blaze-t.

Lehet benne süteményt sütni, kenyeret, kelt tésztát, amikhez szükséges az alsó fűtőszál is. A készüléken 12 db különböző funkció van, amivel többféle húst, halat, süteményt is el tudsz készíteni. Kísérletezz bátran!

Sütési idő és hőmérséklet tapasztalatok

Ha húst készítek benne, én jobban szeretem, ha először kisebb hőmérsékleten sütöm, mert akkor biztosan átsül az étel.

160 fokon szoktam elkezdeni sütni a húst, majd amikor látom, hogy megsült, akkor rápirítok. A végeredmény egy jól átsült húsos étel, ami belül szaftos marad.

A kelt tésztás tapasztalataimról olvasd tovább a cikket!

COSORI Dual Blaze használhatóság, kezelőfelület

Nekem első ránézésre nagyon tetszett a vezérlőpanel. Jól el vannak különítve a programok, 12 db programot ajánl fel a készülék. Ezek az előre beállított programok nagyban segítik a döntést, ha nem tudod, melyik ételt, hány fokon kezdd el sütni.

A programok leírása a használati útmutatóban szerepel, amit nagyon hasznos áttekinteni a használat előtt. A „bake” programot (160 fok 20 perc) tanulmányoztam jobban, mert amikor kalácsot sütöttem benne, féltem, hogy a teteje jobban meg fog sülni, mint az alja. De ahogy átolvastam, láttam, hogy az alsó sütésen 3 db „levélke” van, tehát alulról 100 %-ban süt az airfryer, addig felülről csak 1 db „levélke” van, ami azt jelenti, hogy fenn csak lassan süt. Így elkerülhető, hogy felül megégjen a süteményünk (kalácsunk).

Tehát ezek a programok úgymond útmutatók, hogy körülbelül hány fokon, és mennyi ideig kezdjük el sütni az ételünket. Ha látom, hogy még nincs kész az étel, kézzel tudok állítani a hőfokon és az időn is.

Szerintem nagyon egyszerű a használata, gyorsan kezelhető a vezérlőpanel. Meg lehet állítani minden programot, ha úgy érezzük, valamit elrontottunk, vagy csak le akarjuk ellenőrizni, hogyan áll éppen az étel.

COSORI Dual Blaze karbantartás, tisztítás

Az airfryer kosarak tisztításánál szerintem mindig egy nagyon fontos dolgot kell betartani. Amikor elkészült az étel, azon nyomban áztassuk be meleg mosogatószeres vízbe, így sokkal gyorsabban és egyszerűbben „leázik” róla a zsír.

Az airfryerek kosarát lehet mosogatógépben is mosni, de én egy kicsit ódzkodok ettől, mert félek a sérüléstől, hogy esetleg megkarcolódik a tapadásmentes bevonat.

Az airfryer kosarán kívül nehezebb dolog a készülék belsejét tisztítani, karbantartani. Főleg a fűtőszálak (felső) környékén, ahova nagyon nehéz benyúlni. Itt ugye meg kell várnunk, hogy lehűljön a fűtőszál, mert különben könnyen meg tudjuk égetni magunkat. Ha papírtörlő kendővel le tudjuk törölni a felfröcskölődött zsírt, akkor próbáljunk meg benyúlni felé, és letörölni. Ha nem sikerül, akkor egy tompa kést borítsunk be papírtörlővel, és úgy próbálkozzunk.

COSORI Dual Blaze kiegészítő funkciók, felszereltség

A Dual Blaze okostelefonról is vezérelhető, csak le kell tölteni egy ingyenes alkalmazást (VeSync). Ezzel bizonyos funkciókat (sütési hőmérséklet, sütési idő) akár távolról is be tudunk állítani. Ami persze nagyon szépen hangzik, de biztonsági okokból nem lehetséges elindítani és megállítani a készüléket.

A Cosori Dual Balze airfryerben van már melegentartási funkció is, amit bevallok, én még soha nem használtam.

Ha elkészült az étel, azt hangjelzéssel jelzi, míg az utolsó 1 percet visszaszámolással mutatja.

Cosori Dual Blaze és Premium összehasonlítás

A Cosori Premiummal fogom összehasonlítani a Cosori Dual Blaze készüléket, ugyanazokkal a receptekkel, ugyanolyan körülmények között. Az első is egy drágább, de hagyományos (felső fűtőszálas) készülék, míg a második egy kifejezetten prémium, alsó-felső sütésre képes airfyer.

Kalács teszt

Első receptnek egy klasszikus foszlós kalácsot fogok mindkét airfryerben elkészíteni úgy, hogy a beállításokban mindkettő készülékben ugyanazt fogom megadni.

Mindkét forrólevegős sütőben van „Bake” program, de míg a Premiumban, ez 150 fok 30 percet jelent, addig a Dual Blaze-ben 160 fok 20 percet. Nyilván ez azért van így, mert a Premiumban csak felső fűtőszál van, de van oldalról forrólevegős befújás. A Dual Blaze-ben viszont van alsó fűtőszál is.

Én már ezt a kalácsot többször elkészítettem a Dual Blaze-ben, így most is a jól bevált hőmérséklettel és idővel állítottam be mindkét fritőzt, tehát 150 fokon sütöttem 20 percig („bake” program), aztán 160 fokon még 3 percet „bake” programon. Nekem ez a beállítás mindig sikert hozott.

A bal oldali képen a Cosori Premium kosara látható, a jobb oldalin pedig a Cosori Dual Blaze-é. Mindkettő ugyanabból a tésztából készült, ugyanazon körülmények között.

teszt kalács airfryerben
teszt kalács airfryerben
teszt kalács airfryerben
teszt kalács airfryerben

A bal oldali képen a 150 fokon 20 percig „bake” programon sült kalácsok láthatók. A jobb oldalin a még 3 percet „pirított” kalácsok. Azt lehet látni, hogy a Premiumban egy kicsit jobban meg van sülve a teteje a kalácsnak.

teszt kalács airfryerben
teszt kalács airfryerben

A bal oldali képen a kettévágott kalács, ami a Cosori Premiumban készült, a jobb oldalin pedig ami a Dual Blazeben készült. Lehet látni, hogy mindkét kalács szépen megsült, nem látok nagy különbséget köztük.

teszt kalács airfryerben
teszt kalács airfryerben

A bal oldali képen egymás mellé tettem a két kalácsot. A bal oldali a Premiumos, a jobb oldali a Dual Blazes. Szépen megsült mindkét kalács. A jobb oldali képen lefotóztam felülről a kalácsokat, látni, hogy a bal oldali egy kicsit jobban megsült, ez a Premiumban készült kalács. Nagy valószínűséggel azért ilyen, mert a Premiumban csak felső fűtőszál van, és ez jobban sütötte felülről. Ízében, és állagában is ugyanazt kapom vissza mindkét kalácsnál.

Aranygaluska teszt

Második receptnek egy nagyon népszerű édes diós süteményt választottam, ami nem más, mint az aranygaluska. Itt is ugyanaz a recept, ugyanazok a beállítások mindkét gépen.

Először 150 fokra állítottam be mindkét airfryert, 20 percre.

aranygaluska airfryerben
aranygaluska airfryerben

A bal oldali képen a Premium kosara látható, a jobb oldalin pedig a Dual Blaze. Mindkét airfryert 2 sorban pakoltam meg az aranygaluska tésztájával, illetve mindkettőnél airfryer sütőpapírt használtam.

aranygaluska airfryerben
aranygaluska airfryerben

20 perc után ránéztem mindkét airfryerre, és mivel még elég világosak voltak a galuskák, visszatettem őket még 10 percre. Így összesen 30 percet sültek 150 fokon „bake” programon. Ránézésre szépen megsültek, nézzük, hogy milyenek belülről.

aranygaluska airfryerben
aranygaluska airfryerben

A bal oldali képen a Cosori Premium kosara található, a jobb oldalin a Cosori Dual Blaze-é. Az látszódik, hogy mindkét kosárban szépen egyenletesen megsültek az aranygaluskák. Ízre és állagra sincs semmilyen különbség a kettő között.

Piskóta teszt

Nagyon sok piskóta recepttel találkoztam a közösségi oldalakon, de eddig még nem találtam meg azt a receptet, ami jól sikerült volna csak felső sütős airfryerben.

Ugyanazzal a recepttel próbálkoztam most is mindkét esetben. A bal oldali képen a Cosori Premium piskótája van, aminek a közepe, jobban mondva a közepének a felső része mindig nyers marad.

A jobb oldali képen a Cosori Dual Blaze piskótája van. A képen látható, hogy az alsó felső sütős fritőzben viszont teljesen és nagyon szépen megsült a piskóta.

150 fokon sütöttem 25 percig, majd tűpróbával megnéztem. Ez az eredmény.

Visszatettem még 10-10 percre, de a hagyományos airfryerben sajnos ekkor sem tud megsülni ez a része.

A bal oldali képen látni, hogy a közepének a felső része még mindig nyers, a felső rész viszont már csak szárad. A jobb oldalin már csak „szárítani” lehet a piskótán.

45 perc után már annyira ki volt száradva a piskóta teteje (bal oldali kép), hogy nem sütöttem tovább.

A következtetés az, hogy az alsó-felső sütésű Cosori Dual Blaze-ben szépen egyenletesen megsült a piskóta, ezzel szemben a Cosori Premiumban nem sikerült átsülnie a folyósabb tésztának.

A piskótát mindkét esetben egy 20 cm átmérőjű tortaformában sütöttem.

Összegezve

Összességében elmondható, hogy mindkét airfryerben ugyanúgy meg lehet sütni a kelt tésztás süteményeket, nem szükséges alsó fűtőszál ezekhez a receptekhez.

Ha Te csak ilyen jellegű „édességeket” szeretnél sütni az airfryeredben, ahhoz nem kell megvenned a drágább Dual Blaze-t, mert a Cosori Premiumban (vagy akár más, „hagyományos” airfryerben) is elkészülnek ugyanúgy ezek az édes finomságok.

Ha viszont „folyósabb” süteményeket szeretnél sütni, mint például a piskóta, akkor ajánlom a Cosori Dual Blaze-t, mert ebben tényleg megsülnek az ilyen jellegű édességek is.

Cosori Dual Blaze banner

COSORI Dual Blaze értékelés, ár/érték arány

Szerintem a Cosori Dual Blaze meglehetősen borsos áron van a piacon. De ha megnézzük, hogy ezért mit kínál, akkor azért érdemes elgondolkozni, hogy befektess-e egy ilyen igazán prémium airfryerbe.

A teszt írásakor a gyártó honlapján 89 990 Ft-ért árulják, mint alsó felső sütéssel rendelkező forrólevegős fritőzt. A vásárlás előtt mindenképpen mérlegelned kell, hogy mennyit fogod használni, milyen ételt fogsz benne készíteni, sütni akarsz-e benne.

A Cosori Dual Blaze ideális választás lehet egy átlagos családnak (4 fő), vagy akár 2-3 fős háztartásnak is, ahol nem kell óriási adagokat főzni.

Akik szeretnek főzni magukra, vagy „mealprep”-et készítenek a hétre, nagyon gyorsan el tudnak vele készülni, nem kell bekapcsolni a nagy sütőt. Akik napi használatra veszik, azok biztosan nem fognak benne csalódni.

Felhasználói tapasztalatok, vélemények

Cosori Dual Blaze lőnyök

Nagyon sokan azért vesznek airfryert, mert gyorsan elkészülnek benne a fogások, illetve a hagyományos sütési módhoz képest az ételek olajtartalma akár 85 %-kal csökkenthető.

A vásárlói véleményeknél (cosori.hu) a Dual Blaze 194 értékelésből 4,94-t kapott, ezis azt támasztja alá, hogy az airfryer tulajdonosok, nagyon szeretik ezt a forrólevegős sütőt.

A felhasználók kiemelik, hogy nagyon egyszerű használni, és minden ropogósra sül benne. Megemlítik, hogy nincs olajszag, és gyors, ezért energiatakarékos. Kevesebb idő alatt megsül benne minden. Persze fontos tudni, hogy ezek a tulajdonságok azért bármelyik forrólevegős-fritőzre igazak.

Cosori Dual Blaze hátrányok

Hátrányként én azt az egyet mondanám, hogy a fűtőszál környékének nehézkes a takarítása.

Valamint természetesen az ára…

Ha csak sima „airfryeres” recepteket készítesz benne (sült krumpli, fagyasztott késztermékek stb.) akkor nem érdemes kiadni ennyi pénzt egy forrólevegős-fritőzért. Vannak sokkal olcsóbb készülékek, amik ezekhez a receptekhez is tökéletesek.

Ha viszont minden nap használod, sütsz, főzöl benne, akkor érdemes átgondolni, hogy beruházz-e egy Cosori Dual Blaze-re.

Összefoglalás

A Cosori Dual Blaze egy alsó felső fűtőszállal rendelkező forrólevegős sütő. A legtöbb airfryer csak felső fűtőszállal rendelkezik, így csak felülről süti az ételt, amit forgatni szükséges. Mivel a Cosori Dual Blaze alul és felül is süt, így nem szükséges sem rázni, sem forgatni az ételt benne.

Nagy előnye még, hogy a kosara 20 %-kal nagyobb az elődjeinél, így jól pakolható, több ételt bele tudunk tenni.

Az alsó és felső fűtőszálnak köszönhetően, gyorsan és egyenletesen fognak átsülni az ételek. Akár süteményt is beletehetünk a készülékbe.

Azoknak ajánlom akik minden nap főznek, „meal prep”-et készítenek, nekik nagyon meg fogja könnyíteni a munkájukat. Nem beszélve arról, hogy egészségesebben is főzhetsz vele, kevesebb olaj felhasználásával.

A piacon ez a készülék egy elég drága készüléknek számít (89 990 Ft), érdemes tisztában lenni vele. Ha mindenképpen ilyet szeretnél, akkor várj ki egy kedvezményt, és úgy csapj le rá.

A Dual Blaze egy nagyon jó választás, ha rövid idő alatt szeretnél elkészíteni egy ropogós ételt, ami belül szaftos marad. A húsok forgatásával sem kell bajlódni, hiszen a Cosori Dual Blaze alul-felül kiemelt hatékonysággal melegít.

A Dual Blaze egy felsőkategóriás airfryer, amit nagyon szeretnek, és kedvelnek, pont a 2 fűtőszál miatti egyenletes sütés miatt.

Cosori Dual Blaze banner

Szólj hozzá!